Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej polityki prywatności, skontaktuj się z nami.
Całodobowy telefon
+48 535 053 531

Dofinansowanie

WELES Sp. z o.o. Sp.k. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 pn.
„Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł dla „Budynek spopielania zwłok” – Weles Sp z o.o. Spółka komandytowa”.

Wartość projektu: 245 877,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 169 915,00 zł
Celem projektu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w WELES Sp. z o.o. Sp. k. Cel zostanie osiągnięty poprzez budowę dodatkowego źródła energii dla obiektu należącego do WELES Sp. z o.o. Sp. k. w Ramlewie, poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku z wykorzystaniem wytworzonej energii na potrzeby przedsiębiorstwa. 
Celem projektu jest również zapobieganie degradacji środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i tym samym wypełnienie zobowiązań akcesyjnych Polski w zakresie zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
Obecny sposób zasilania obiektu należącego do spółki WELES jest niedostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa i nie wykorzystuje istniejącego potencjału w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. Energia wytworzona przez panele fotowoltaiczne będzie pożytkowana na własne potrzeby, co obniży koszty zakupu energii i usług dystrybucyjnych od operatora zewnętrznego. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wpłynie na racjonalizację zużycia energii, zwiększenie jej efektywności oraz polepszenie standardów świadczonych usług.